Categories
Aktualno

Odlični rezultati Torpedo runnersa na „100 milja Istre“ – Slaven Krklješ 24. u utrci na 110 km

U nedjelju 8. travnja završilo je „100 milja Istre“ na kojem je nastupilo čak 29 članova riječke trkačke skupine Torpedo runners. Od ukupno četiri utrke ove najveće hrvatske trail utrke, Torpedo runnersi sudjelovali su u tri te su ostvarili zapažene rezultate.

U utrci Blue course na 110 km, Slaven Krklješ osvojio je fantastično 24. mjesto u ukupnom poretku, čime je postigao 2. najbolji rezultat od svih hrvatskih natjecatelja, završivši utrku za 15:17:22 h.

Branka Paškvan najbrža je bila u utrci Green course, istrčavši 67 km ove utrke za 09:22:12h, dok je od muškaraca najbrži bio Gordan Deluka, koji je istu utrku završio za 10:20:20h.

U utrci Yellow course dugoj 41 km, Torpedo runnersi imali su najveći broj predstavnika. Najbrži među njima bio je Toni Družeta koji je utrku završio za 04:27:31h, a u ženskoj konkurenciji najbrža je bila Ivana Kinkela s rezultatom 05:09:12h.

Pobjednik „100 milja Istre“, odnosno Red coursea – najduže i najzahtjevnije utrke, je Škot Paul Gibling koji je dužinu od 100 milja pretrčao za 21:06:53h.

Torpedo runnersi izuzetno su ponosni na sve svoje članove koji su sudjelovali u ovoj teškoj utrci i čestitaju organizatorima na odličnoj organizaciji utrke, volonterima koji su besprijekorno odradili svoj posao, kao i svim sudionicima 100 milja Istre.

Utrka 100 milja Istre prvi put je organizirana 2013. godine sa samo 237 sudionika, dok danas na utrci sudjeluje preko 1.600 sudionika iz 52 zemlje. Od 2016. godine dio je Ultra trail world tura, skupa najvećih ultra trail utrka u svijetu. Utrka se smatra najvećom i najtežom trkačkom utrkom u Hrvatskoj zbog teških staza (trči se u prirodi po označenim stazama, većinom izvan uređenih površina i uz svladavanje značajne visinske razlike) i njezine duljine od 100 milja odnosno 170 km.

Photo by: Milica Czerny Urban