Categories
Aktualno

Andrea Tuđa 1. maratonka i 2. polumaratonka lige

Torpedo Runnersi sudjelovali u ljetnoj ligi “Hrvatska trči”

Kad ti život da limun, napravi limunadu – izreka je koja možda na najbolji način opisuje ono što od početka pandemije radi ekipa iz SRK Sparta Varaždin i 3sporta.com. Naime, tijekom lockdowna osmislili su te u svibnju i proveli virtualnu utrku “Jači od korone“, a odličan odaziv trkača, ali i njihovo druženje i međusobno bodrenje na društvenim mrežama, ponukalo je organizatore da i tijekom kolovoza animira trkače na akciju vikendima iz čega je proizašla ljetna virtualna liga “Hrvatska trči”.

Odaziv je opet bio odličan, a uvažavajući sugestije sudionika utrke “Jači od korone”, ljetna je liga ponudila i neke novine. Naime, liga je zamišljena kao “okršaj” plavog i zelenog tima, odnosno ljudi s područja obalne i kontinentalne Hrvatske, pa su onda sudionici mogli izabrati “plavi” ili “zeleni” tim. Kao i u prvoj virtualnoj utrci, sudionici su mogli trčati koliko žele te svoj rezultat prijaviti putem obrasca, a budući da je bilo i onih koji su, u nedostatku “pravih” utrka poželjeli svoje mogućnosti komparirati s ostalim, organizatori su uz rekreativnu ponudili i natjecateljsku kategoriju, odnosno utrke na 5, 10, 21,1 i 42,2 kilometara. Željenu duljinu mogli su otrčati gdje i kad su željeli, a rezultat su prijavljivali putem linka na aktivnost na svom trkačkom satu ili aplikaciji na mobilnom telefonu.

Tako osmišljena liga privukla je čak 2.665 osoba na sudjelovanje, odnosno na redovitu fizičku aktivnost tijekom najtoplijeg mjeseca, većini ljudi omiljenog za odmor. Među njima našlo se i 18 članova ŠRU Torpedo Runners koji su trčali za plavi tim, a već od prvog kola među “torpedosima” istaknula se Andrea Tuđa koja je u natjecateljskoj kategoriji tijekom cijele lige nizala odlične rezultate.

Naime, već je u prvom kolu među trkačicama na polumaratonskoj duljini s vremenom 1:43:04 zauzela prvo mjesto u ženskoj kategoriji. U drugom je kolu Andrea 5 kilometara istrčala za 0:22:37 te zauzela treće mjesto u ženskoj natjecateljskoj kategoriji, a u trećem se kolu vratila polumaratonskoj duljini i – pobjedi. Naime, s vremenom 1:39:51 zauzela je prvo mjesto u ženskoj konkurenciji u polumaratonu, a u posljednjem, petom kolu okušala u maratonu koji je završila u vremenu 3:30:07 i u ženskoj konkurenciji osvojila prvo mjesto.

Uzevši u obzir najbolje rezultate za svaku distancu, organizatori su na kraju lige proglasili i tri najbrža trkača, odnosno trkačice kroz svih pet kola, a Andrea Tuđa je među trkačicama zauzela drugo mjesto u polumaratonu i prvo u maratonu.

Osim nje, u natjecateljskim kategorijama okušala se i Marcella Vidmar koja je udaljenost od 10 kilometara trčala u prvom (1:00:38) i drugom kolu (0:59:40) te je zauzela 34., odnosno 35. mjesto u ženskoj kategoriji, a u posljednjem je kolu lige, uz Andreu Tuđa, natjecateljske utrke odabralo još troje “torpeosa”. Naime, Anamarija Alić sudjelovala je u utrci na 5 km i s vremenom 0:33:26 zauzela 98. mjesto, dok su Damir Bukša i Bojana Kukec sudjelovali u utrci na 10 km. Damir je s vremenom 1:08:39 zauzeo 65. mjesto u muškoj kategoriji, a Bojana je utrku završila za 1:11:25 i zauzela je 53. mjesto u ženskoj kategoriji.

Osim spomenutih (koji su neka kola trčali i rekreativno), u rekreativnoj kategoriji  sudjelovali su i Sanja Bakula, Aleksandra Deluka Tibljaš, Marino Franušić, Ana Iskra, Karolina Krikšić Vidas, Igor Lulić, Ljiljana Mamić, Ivana Morić, Slaven Pavletić, Vedrana Prlić, Boris Vidas, Jelena Zec i Maro Zec.

Ukupno je tijekom pet kola lige pretrčano 65.683 kilometara, uvjerljivu pobjedu (5:0) odnio je zeleni tim, a ono što svakako treba istaknuti jest da su u ligi mogla sudjelovati i djeca te da je bilo i onih koji su svoje prve trkačke korake napravili upravo zahvaljujući ovom virtualnom događaju i podršci sudionika lige.

S obzirom na odličan odaziv i pozitivne povratne informacije sudionika, organizatori Ljetne lige “Hrvatska trči” već su najavili novu, glavnu virtualnu utrku ove pandemijske godine nazvanu “Samo pozitiva” i najavljenu za nedjelju, 25. listopada.