Categories
Aktualno

KORONAVIRUS POMRSIO PLANOVE I TRKAČIMA Odlični rezultati na prvim proljetnim utrkama, a što dalje?

S ciljem sprečavanja širenja zaraze koronavirusom, odgođene su brojne utrke (Rijeka Run, Dugi otok trail, Škraping Tkon…), no trkači i dalje treniraju kako bi spremno dočekali nastavak održavanja utrka

Iako zbog opasnosti od širenja koronavirusa broj otkazanih utrka raste iz dana u dan, članovi Sportsko rekreativne udruge „Torpedo Runners“ i dalje treniraju i s nestrpljenjem očekuju nesmetano odvijanje utrka te ažuriraju svoje planove, ovisno o promjenama datuma omiljenim im utrka. A do starta proljetnih provjera svoje psihofizičke spremnosti i taktike, u sjećanju su utrke održane na samom kraju ili pak samom početku veljače i ožujka.

Ljubitelje trail trčanja tako je posebno razveselilo prvo izdanje Kostrena mountain traila koje je okupilo više od 200 ljubitelja trčanja na prirodnim stazama. A prvog dana ožujka u Kostreni se moglo trčati dvjema staza – ljubičasti trail (10 km) i zeleni trail (15 km).

Dulju stazu izabralo je dvoje torpedosa i ostvarili su odlične rezultate. Naime, Gordan Deluka 15 kilometara otrčao je za 1:30:43 te je zauzeo 15. mjesto u muškoj konkurenciji, odnosno 3. mjesto u kategoriji muškarci do 50 godina. Ovo postolje, kao i činjenica da se na njemu našao s dva svjetska veteranska prvaka u brdskom trčanju (Slovencima Cvetom Miranom i Simonom Strnadom), dovoljan je razlog da ova utrka kod Deluke dobije epitet „jedne od najdraže“.

U ženskoj konkurenciji Torpedo Runnerse je predstavljala Vedrana Prlić koja je utrku završila u vremenu 2:12:46 što ju je pozicioniralo na odlično 16. mjesto u ženskoj kategoriji, odnosno na 6. u kategoriji seniorke.

Najbrži na zelenom trailu bili su već spomenuti Cvet Miran (1:03:17) u muškoj kategoriji, odnosno Nola Jandrečić (1:26:28) u ženskoj kategoriji.

A osim na stazi, torpedosi su bili aktivni i uz stazu. Naime, podršku je svim natjecateljima u svojstvu volontera davala jedina „torpedo-stomiljašica“ Maria Vlacich.

Half u Londonu

Trčanje i putovanje je kombinacija kojom su Mia Černivec, Ivana Morić i Marcella Vidmar započele ožujak. One su, naime, sudjelovale na Vitality Big Halfu u Londonu, utrci koja uspješno spaja sport i zajednicu s ciljem pokretanja društvenih promjena, jačanja veze među pojedincima kojima je podjednako važno vlastito zdravlje i dobrobit zajednice. U tom smislu, ove se godine u Londonu trčalo kako bi se  pomoglo Natural History Museumu, a osim što su učinile dobro i za sebe i za londonski muzej, tri su torpedosice uživale trčeći londonskim turističkim atrakcijama te polumaraton završile u vremenu kraćem od dva sata.

Mia Černivec bila je najbrža među torpedosicama u Londonu. Ona je utrku završila za 1:53:22, Ivana Morić upravo je u Londonu istrčala svoj osobni rekord na 21,1 km – 1:56:24 – dok je Marcella Vidmar utrku završila vremenom 1:59:12.

Holjevka VI

Zahvaljujući Romeu Marčelji, Torpedo Runnersi bili su prisutni i na ovogodišnjoj Holjevki u Zagrebu. Riječ je o utrci zagrebačkim ulicama osmišljenom kako bi najavila trkačku sezonu i „zagrijala“ trkače za nastupe na duljim utrkama u proljeće. Trasa staze pruža se Avenijom Većeslava Holjevca i Ulicom Hrvatske bratske zajednice, te zbog uzdignutog dijela staze na samom Mostu slobode, pruža trkačima lijep pogled na Zagreb i Medvednicu, a više od pogleda Marčelja će ovog puta pamtiti rezultat ostvaren na standardnoj duljini ove utrke – 10 kilometara.

Naime, Romeo je nastavio uspješan niz započet na nedavno održanom Splitskom maratonu gdje je u utrci polumaratona svoj osobni rekord popravio za čak 2 minute i 32 sekunde (1:35:19), a utrku na 10 kilometara u Zagrebu završio je za 42:32 čime je zauzeo 39. mjesto u ukupnom poretku, 33. u kategoriji muškaraca te 1. u kategoriji muškaraca do 55 godina.

Zimska liga

A zadnjim danom veljače, i to utrkom u Kastvu, završila je 16. riječka zimska liga „Igor Malešević“ koja će ostati upamćena po velikom odazivu trkača na ukupno 8 održanih kola lige. U gotovo svakom kolu sudjelovalo je više od 100 trkača čime je ovosezonsko izdanje definitivno najposjećenije do sada.

U ekipnom dijelu natjecanja u kojem je ukupno bilo 25 timova, sudjelovalo je devet ekipa koje su činili članovi SRU „Torpedo Runners“ od kojih je, zauzevši 4. mjesto u ukupnom poretku ekipa,  najuspješnija bila „Udomi, ne kupuj!“. Tim koji je ovaj put trčao kako bi prenio važnu poruku činili su Damjan Dabović, Romeo Marčelja, Martina Mičić Luštica, Veronika Brčić, Gordan Deluka i Igor Lulić.

Nakon njih najbolje plasirana TR ekipa bila je „Zmajevi i bubamara“, odnosno Martina Gerbec Matić, Simona Vučinić Gržinić, Ljiljana Mamić, Marina Juranić, Katja Rajačić i Ingrid Nikolesić koja je zauzela 7. mjesto, a 9. je mjesto pripalo ekipi „#bezimene“ koju su činile Ivana Morić, Ivana Kinkela, Mia Černivec, Ivona Škerjanec Horvat, Sanja Kauzlarić i Marcella Vidmar.

A pojedinačno, najznačajnije rezultate ostvarili su Damjan Dabović (pobjednik lige u kategoriji apsolutno – muškarci) i Ingrid Nikolesić (pobjednica lige u kategoriji apsolutno – žene). Damjan Dabović zauzeo je prvo mjesto i u kategoriji seniori, u kojoj je treće mjesto zauzeo još jedan torpedo trkač – Jakov Uher.

Romeo Marčelja bio je treći u kategoriji veterani II, a u kategoriji seniorke, prva je bila Marina Juranić, dok je Ingrid Nikolesić zauzela prvo mjesto u kategoriji veteranke I.