Categories
Aktualno

Na crikveničkom 8. Adria Advent Maratonu apsolutna dominacija Torpedo runnersa – Andrea Tuđa osvojila pehar!

Na 8. Adria Advent Maratonu kojemu je 2. prosinca ove godine Crikvenica bila domaćin, u sve tri utrke; građanskoj na 5 km, polumaratonskoj i maratonskoj, sudjelovalo je gotovo 1.000 trkača iz Hrvatske i 20-ak zemalja, među kojima i 40 članova Torpedo runnersa. Istrčavši stazu od 5 km za 19:42 Andrea Tuđa osvojila je pehar za apsolutno prvo mjesto u kategoriji svih žena sudionica, čime je iznova potvrdila svoju izvrsnu formu. Ovaj rezultat Andrei je ujedno osigurao i titulu najbrže Torpedosice na ovom sportskom događaju, čiji su organizatori tvrtka Jadran d.d. i Grad Crikvenica. Za istaknuti je kako je riječ o jedinom profesionalnom međunarodnom trkačkom maratonu i polumaratonu u Europi koji se trči neposredno uz morsku obalu, točnije obalnom trasom Crikvenice, Dramlja i Selca te dijelom Općine Vinodolske, sa startom i ciljem u centru Crikvenice.

Za tako velik interes trkača za ovo crikveničko sportsko događanje koje se tradicionalno održava početkom prosinca, najzaslužnija je činjenica da je to jedan od tri službena maratona u Hrvatskoj,  organiziran prema IAAF standardima ( International Association of Athletics Federations) te su rezultati maratona priznati od strane Hrvatskog atletskog saveza.

Svoj prvi maraton u Crikvenici su istrčali Ivan Ivekić (3:39:52), Nikša Moreti  (4:02:23) i Ana Vundać (4:41:52), dok je svoj peti maraton istrčao Gordan Deluka (3:41:57), a treći Sanjina Marochini (5:20:13). Vundać je ujedno osvojila i 3. mjesto u kategorija F40, kao i Marochini u kategoriji F50, dok je Deluka ovim rezultatom postigao svoj novi maratonski osobni rekord.

Čak 26 Torpedo runnersa sudjelovalo je u polumaratonskoj utrci koju su prvi put istrčale Natalia Afrić Groščić za 2:51:12 i Ivana Žuklić za 2:51:10, dok je utrku građana na 5 km trčalo devet Torpedosa.

Prvomaratonac Ivekić bio je najbrži član Torpedo runnersa na maratonskoj stazi, a najbrži polumaratonac ponovno je Damjan Dabović  koji je 21.0975 dugu trasu pretrčao za 1:19:45., što mu je ujedno osiguralo 3. mjesto među domaćim trkačima i 3. mjesto u kategorija M35. Najbrža ženska Torpedosica na polumaratonskoj stazi bila je Zorica Andrić kojoj je za završetak te utrke trebalo 1:39:03. Tim rezultatom Andrić je osvojila 1. mjesto u kategoriji F35.

Pobjednik crikveničkog maratona je slovenski predstavnik Bojan Cebin (2:35:49), na drugom mjestu je Zoran Žilić iz Atletskog kluba Kvarner (2:40:58), a na trećem reprezentativka Nikolina Šustić (2:46:17).

Mnogi Torpedo runnersi i ovim su utrkama nastavili rušenje osobnih rekorda, što je rezultat intenzivnih i napornih treninga tijekom protekle trkačke sezone i podrške brojnih članova koji su ih, kao i uvijek do sada, bodrili na samoj utrci, kao i u ostvarivanju zacrtanih ciljeva.