Categories
Aktualno

Odličan vikend Torpedo runnersa: izvrstan rezultat Gordana Deluke na Maratonu u Rimu i postolje Marine Kefelja na utrci UNIRI se giba

ACEA RUN ROME THE MARATHON
17. ožujka održan je, 29. po redu, maraton u Vječnome gradu. Ulice Rima pretvorile su se u trasu maratonske utrke koja je uistinu prolazila kroz vrijeme: Koloseum, Palatin, Circus Maximus, Konstantinov slavoluk, Španjolske stepenice, Piazza di Navona samo su neke od znamenitosti uz koje su prolazile tisuće trkača. Torpedo runnersi imali su svojeg predstavnika u maratonskoj utrci: Gordan Deluka ostvario je izniman rezultat, završivši tako 42,195 km u vremenu 3:26:17. “Rim je uistinu poseban grad, trasa utrke zahvaća neke od najpoznatijih simbola grada, što stazu čini lakšom jer se u svemu uživa tijekom same utrke. Prolaz kroz centralni trg u Vatikanu posebno me oduševio.” Gordan također ističe odličnu organizaciju okrepa, kojih je, s obzirom na toplo vrijeme, bilo puno uz stazu. Također, ističe i podršku navijača i mnoštvo ljudi okupljenih uz samu stazu.

Velike čestitke Gordanu na ovome uistinu izvrsnom rezultatu.

UNIRI SE GIBA
Torpedo runnersi svoju predstavnicu imali su i na potpuno drugačijoj utrci: UNIRI se giba. Centar za sport Sveučilišta u Rijeci već treću godinu za redom donosi zanimljiv koncept orijentacijske utrke po šumi: zadatak je pronaći sve kontrolne točke u najkraćem vremenu, a pritom koristiti različite puteve i staze po šumi. Kontrolne točke zanimljivih naziva koje i nije bilo lako pronaći tražili su srednjoškolci, studenti i građani. Vrlo dobra organizacija i koncept utrke koji se razlikuje od trail ili cestovnih utrka privukao je 75 trkača. Među najbržim ženama bila je i predstavnica Torpedo runnersa- Marina Kefelja. Marina je utrku završila u vremenu 1:10:38, zauzevši tako 3.mjesto u ženskoj kategoriji. Zanimljive kontrolne točke čije nazive je trebalo “otkriti” i odlučiti kojem putem krenuti Marina ističe posebno zanimljivim i uistinu jedinstvenim formatom utrke.