Categories
Aktualno

Rajačić bronca na rapskoj trail utrci Challenger

Na tri trase 16. izdanja jedne od najdugovječnijih otočnih utrka u Hrvatskoj, Rab Island Trailu, 1. listopada ove godine startalo je 412 natjecateljica i natjecatelja iz sedam država- Andore, Austrije, Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Njemačke, Južne Afrike i Slovenije. Start i cilj ove utrke, održane u sklopu hrvatske Treking lige, točnije njenog 10., ujedno i posljednjeg kola te organizaciji Internet portala Outdoor.hr, bila je Rajska plaža u Loparu. U desetljeće i pol, koliko se održava, Rab Island Trail postao je nezaobilazan jesenski sportski događaj za sve outdoor rekreativce, u kojemu rado sudjeluju trkači svih generacija.

Kao i prethodnih godina Torpedo Runnersi natjecali su se u kategorijama Challenger na 23km/500m+ te Active od 13km/200m+. Naša najuspješnija članica na dužoj utrci očekivano je bila Katja Rajačić koja je stazu od 23 km istrčala za 2:34:11, čime se pozicionirala na treće mjesto među ženama. Iza drugoplasirane, Rabljanke Ane Marije Grgurić, Katja je u cilj stigla samo minutu i 20 sekundi kasnije, dok je prvoplasirana, Slovenka Tina Oberstar u cilj stigla za 2:28:34. „Staza je zaista lijepa, a posebice njen prvi dio uz samu obalu. Sviđa mi što je raznolika i zabavna,a za one koji prethodno nisu čitali opis i nepredvidiva, jer u dva navrata uključuje ulazak u more. Njen sastavni dio je i uspon na brdo, kao i šumovito područje. S obzirom na teren; stijene, uspone, singliće i kamenitu Premužićevu stazu, cijela je trasa trčljiva, a bila je i dobro označena“, kazala je Katja. Njena jedina zamjerka su oskudne okrjepe, samo s vodom i colom, a posebno druga okrjepa na kojoj se nalazila jedna osoba i jedna boca cole. Unatoč tomu Katja ističe da bi svakako preporučila utrku svima koji Rab još uvijek nisu istražili iz perspektive trkača, tim više što mogu birati između trasa od 23, 13 i 6 km. Dužu stazu trčale su i Ljiljana Mamić (2:59:30) i Veronika Brčić (3:00:5) koje su tim rezultatima zauzele 11. i 12. mjesto među ženama.

U kategoriji Challenger natjecao se i naš Gordan Deluka koji je rezultatom od 2:20:20 zauzeo 9. mjesto među muškim sudionicima od ukupno njih 41. Pobjedu na ovoj utrci odnio je Ivan Kajfeš, član Valamar Teama iz Andore. Drugo mjesto osvojio je Slovenac Matjaž Čuček, član IPA kluba iz Ljubljane, a treće Riječanin Branimir Paškvan iz kluba Bulevard.

Na 13 kilometara dugoj trasi Active naša najuspješnija trkačica bila je Josipa Pavlović koja je među ženama zauzela visoko četvrto mjesto. Josipin rezultat od 1:32:10 još je vrjedniji kada znamo da je s treniranjem nastavila tek nedavno. Pobjednica ove utrke je Natalija Mašera iz kluba AK Fit vremenom od 1:11:29h, druga je Jasmina Sanković koja je u cilj stigla 18 minuta nakon prvoplasirane, a treća je Katarina Kajić iz Zagorje Adventure Teama. Najbrži na Active trasi bio je Ivan Budić rezultatom od 1:06:11, drugi Robert Mateković iz Zagorje Adventure Teama koji je u cilj stigao minutu i 20 sekundi nakon prvoplasiranog, a treći Slovenac Boštjan Pintar.

Kao i svih prethodnih godina, mnogi sudionici, među kojima i Torpedosi, ovaj sportski vikend na Rabu iskoristili su i za izlet na Goli otok.