Categories
Aktualno

Torpedo runner Damjan Dabović osvojio 3. mjesto na Adria Advent Marathonu

Na šestom izdanju Adria Advent Marathona u Crikvenici održanom u nedjelju 27. studenog, član riječkih Torpedo runnersa Damjan Dabović utrčao je u cilj polu-maraton utrke (21.097 m) s vremenom od 1.26.16 i time postigao svoj najbolji osobni rezultat i 3. mjesto u kategoriji M35.

Prvo je mjesto osvojio Kenijac Moses Kipruto Kibre, ujedno i ukupni pobjednik utrke, dok je drugo mjesto osvojio Slovenac Gregor Simčić. Torpedo runnersi izuzetno su ponosni na sjajni rezultat svoga člana, koji je i kruna sezone 2016.

Na Adria Advent Marathonu nastupilo je ukupno 25 članova Torpedo runnersa u 2 discipline – polu-maratonu (21.097 m) i utrci građana (5.000 m). Od toga vrijedi spomenuti najbržu žensku članicu ove riječke skupine trkača Branku Paškvan, koja je u istoj kategoriji kao Dabović također istrčala svoj najbolji osobni rezultat od 1.54.08.

Svakako se mora istaknuti i nastup podmlatka Torpedo runnersa, Ivora Vida Tibljaša (2004. godište), koji je utrku građana (5.000 m) završio s vremenom od 00.23.08 u konkurenciji od 226 trkača.