Categories
Aktualno

Torpedo Runnersi na Cres&Lošinj Trailu

Unatoč apokaliptičnoj prognozi koja se u konačnici, srećom, nije obistinila, ovogodišnje izdanje Cres & Lošinj Traila, u organizaciji Pokreta odmora, okupilo je 665 sudionika na Lošinju i 383 na Cresu iz 14 zemalja svijeta. Među njima su, dakako, bili i naši Torpedosi. Ove godine predstavljali su nas Ana Iskra, Maja Peček i Ranko Šnajder, koji su na Lošinju trčali Blue stazu dugu 15 km, s usponom od 317 metara. Ranku je za ovu udaljenost trebalo 1:47:30, čime je zauzeo 55, mjesto, a Ani i Maji 1:49:40 te zauzele 63. i 64. mjesto, od ukupno 200 trkačica i trkača. Jednako uspješni bili su i na Cresu, gdje su trčali onu najkraću utrku od 8 km.

Podsjetimo kako je utrka Cres&Lošinj Trail bila podijeljene na tri težinske kategorije i to Purple, Blue i Green, a trčalo se ulicama, obalama, šumskim putevima i kamenjarom južnog dijela oba otoka. Na Lošinju je Purple staza bila duga 21,5 km, a na Cresu 22,5; Blue 14,7 i 15,3, a ona najkraća Green 7,9 i 8,3 km.

„Lijepo, ali zahtjevno“, ukratko je svoje otočko trkačko iskustvo opisao Ranko Šnajder. Maja i Ana, kao i uvijek do sada, i ovu su utrku odradile sa smješkom, dodavši da su, prije svega, uživale u ljepotama oba ova otoka.

Pobjednik na Purple stazi, na kojoj se natjecalo 77 muškaraca i 32 žene, je Slovenac Miran Cvet u muškoj konkurenciji, dok je drugi bio naš trener Pavle Kruljac, a treći Krešimir Mrčela. U ženskoj konkurenciji na istoj toj utrci pobijedila je Vana Čargonja, druga je bila Maja Urban, a treća Jasna Pavičić. Najbrži na 15 kilometara bio je Belgijanac Jan-Peter Bruggeman, a žena Petra Kontić. Na najkraćoj stazi od osam kilometara bilo je 145 muških i 197 ženskih natjecatelja, a prvi su bili Michele Maion iz Italije te Barbara Čenčič iz Slovenije.

Čestitke našim trkačicama i trkačima, kao i treneru!