Categories
Aktualno

Torpedo runnersi nastupaju i na neobičnoj utrci do posljednjeg kata: Zagrepčanka 512

Potpuno drugačiji koncept utrke, odmak od cestovnog i trail trčanja, izazov trčanja po stepenicama i ove godine privukao je velik broj sudionika. Sasvim zasluženo, ove je godine utrka postala i globalni izazov stepenicama i upisana je u svjetsku organizaciju Towerrunning world association. Jubilarno, 10. izdanje popularne utrke Zagrepčanka 512 ponovno je donijelo četiri izazova: SOLO, DUPLO, MEGA i DUO utrku.

Najhrabriji natjecatelji spremno su prihvatili najzahtjevniji izazov, četiri uspona do 25.kata. Kao i prošle godine, i ove godine Torpedo runnersi imali su svoju predstavnici na najizazovnijoj- MEGA dionici. MARIA VLACICH je izazov završila u odličnom vremenu od 18:00:50, zauzevši tako visoko 4.mjesto u poretku žena i 10.mjesto u ukupnom poretku. Maria je svaki uspon savladala za nešto više od 4 minute, a ističe kako je spremno prihvatila ovogodišnji mega izazov, bez obzira na to što je zadnji uspon do posljednjeg kata završila četveronoške. Posebno ističe svoj rezultat koji je bio bolji za čak 15 sekundi u odnosu na prošlogodišnji, a rezultat se nada i poboljšati sljedeće godine.

MARINA KEFELJA po prvi se puta odvažila na izazov trčanja po stepenicama, sudjelovala je u SOLO dionici. Do 25. kata Marina se popela za 5:08:51 i zauzela 30.mjesto u kategoriji žena. Kao i Maria, Marina također ističe odličnu organizaciju utrke. Također, ponosna je na svoj uspjeh i utrku definitivno preporučuje svima koji su spremni na nove izazove i neobične utrke.

Na SOLO dionici nastupila je i VESNA TURK, koja je utrku završila za 9:40:94.

Svoj međunarodni karakter utrka ima i u svjetski poznatim natjecateljima (Troy Alston iz Sjedinjenih Američkih Država, 9. na svijetu, Ivan Vuletić iz Hrvatske, 1. mjesto na Avaz Toweru u Sarajevu i na 539 skoku Rijeka te 2. mjesto na utrci svjetskog kupa – Pyramidenkogel Austrija, Austrijanac Rudolf Reitberger, prošlogodišnji pobjednik MEGA utrke).