Categories
Aktualno

TORPEDO RUNNERSI USPJEŠNI NA LJETNIM UTRKAMA

Iako ljeto i visoke temperature nisu idealni uvjeti za trčanje i prava sezona utrka nastupa od početka rujna članovi Sportko-rekreativne udruge Torpedo Runners bili su vrlo aktivni i tokom ljeta. S obzirom na uvjete to je sezona kada se puno više utrka organizira u prirodi pa su tako i Torpedo Runnersi uglavnom trčali trailove na jako lijepim lokacijama po Risnjaku u Rastokama, u Kostreni, na Kastvu i Drenovi, a ljeto završili trčeći na Bundeku, odnosno, Grawe noćnom Marathonu i za kraj kolovoza na Platku.

Nakon Hahlić Traila još jedna u nizu utrka iz serije Kvarner Trails bila je Utrka Risnjak Trail održana 3. srpnja 2021. Torpedo Runnersi redovito sudjeluju na ovoj utrci koja se odvija u Nacionalnom parku Risnjak i pruža užitak trčanja kroz predivno zelenilo Gorskoga kotara. Ove je godine na utrci bilo prijavljeno 8 Torpedo Runnersa, po 4 na vrlo zahtjevnoj utrci na 30 km i isto toliko na utrci na 17 km. Dulju stazu od 30 km su zajedno istrčale Sanja Bakula i Nina Tišlerić sa vremenom 6.17.55, dok je Marino Franušić bio jedini predstavnik u muškoj konkurenciji i istrčao utrku za 6.12.47. Jedina predstavnica na utrci na 17km Davorka Peran stigla je u cilj za 3.48.05, a najbrži na ovoj utrci u muškoj konkurenciji bio je Miro Božić sa 2.37.06. Na utrci je sudjelovao i Kristijan Samaržija koji je 30 km istrčao u vremenu 4.18.34. Na obje utrke je ukupno trčalo gotovo 300 sudionika iz više zemalja. Prvi na utrci na 30 km su bili trkačica iz Hrvatske Vanja Čargonja (3.38.32) te trkač iz Slovenije Urban Jereb (2.50.52), a na onoj na 17 km Suzana Alberini (2.01.11) i Vanja Tinotor (1.31.17), oboje iz Hrvatske.

U seriji Kvarner Trails se još trči danas na Učki i u studenom u Malinskoj.

Početkom srpnja održale su se dvije zanimljive utrke u Rijeci i okolici – Drenova i Kostrena Trail. Drenova Trail je održan u subotu, 10. srpnja 2021. u organizaciji SRK Rika nakon nekoliko odgoda. Kako je to nekim članovima Torpedo Runnersa zapravo kvartovska utrka uvijek je i dobro posjećena. Na ovogodišnjem izdanju Drenova Traila sudjelovalo je 12 Torpedo Runnersa, najbrži su bili Emanuel Ivković i Josip Peranić koji su 10 km zahtjevnog terena istrčali za 1.10.23, a najbrža Torpedo Runnerica Nina Tišlerić je sa vremenom 1.18.30 bila i ukupno trećeplasirana u ženskoj konkurenciji. Najbrže je stazu Drenova Traila istrčao Pavle Kruljac u vremenu 45. 47.

Na Kostrena Trailu u organizaciji SRD Alpe Adria Trek i Trail iz Rijeke održanom u nedjelju 11. srpnja 2021. se moglo trčati na udaljenosti od 10 ili 15km, a ukupno je sudjelovalo 116 trkača i trkačica. Torpedo Runnersi su se okušali na obje dužine. Na utrci na 10 km je sudjelovala Renata Okretič i utrku završila za 1.26.36 dok je na utrci na 15 km sudjelovalo troje Torpedo Runnersa, a najbrži je bio Gordan Deluka sa rezultatom 1.34.33. (ukupno 14.) dok je Ivana Morić sa rezultatom 1.59.46 zauzela ukupno 35. mjesto te 3. mjesto u kategoriji za što je i dodatno nagrađena. Ukupni pobjednik na stazi dugoj 15 km bio je Pavle Kruljac sa vremenom 1.07.48, a na stazi od 10 km Luka Nedeljković sa vremenom 47.54.

Rastoke Trail je održan na istoimenoj lokaciji 1. kolovoza 2021., a moglo se trčati rekreativnih 7 km ili „ozbiljnije“ trail dužine 15 km i 32 km. Na utrci na 15 km su sudjelovale 4 trkačice članice Torpedo Runnersa, a utrka se pokazala kao izazov ne samo kondicijski već i u spretnosti. Na utrci na kojoj je trebalo savladati 600m nadmorske visine sudjelovalo je ukupno 232 trkača iz više zemalja. Najbrže je, od Torpedo Runnersica, utrku istrčala Sanja Kauzlarić u vremenu 2.20.03. Ukupno je prva na ovoj duljini bila Nola Jandrešić sa vremenom 1.36.30.

Još jedna ljetna utrka koja postaje tradicionalna u okvirima našeg kraja i riječko-kastavske trkačke zajednice je Kastavka, utrka koju organizira Caffe Bar Guitar iz Kastava, inače omiljeno okupljalište trkača na Kastvu. Utrka je to na 6 km od centra Kastva do lokacije Zvirić u Kastafskoj šumi na kojoj se svaka natjecateljica, neovisno o plasmanu, proglašava te dobije nagradu (i pljesak na otvorenoj sceni). Ove je godine utrka održana u petak, 20. kolovoza u popodnevnim satima. Sudjelovalo je cca 70-tak trkačica od čega 5 trkačica Torpedo Runnersa, a najbrža je bila Jadranka Dragičević koja je zauzela izvrsno 7. mjesto sa rezultatom 33.45, pobjednica je na Kastavki 2021. bila Marina Juranić koja je 6 km neravnog terena istrčala za 28 minuta.

Kraj ljeta obilježava već godinama odlazak na Grawe Noćni Marathon (ove godine održan 28.8.2021.) na kojem se može trčati desetina, četvrtina, polovica, dvije trećine ili cijela maratonska dužina od 42.195m. Utrka ima i humanitarni karakter i odvija se pod motom „pokreni se“, a poznata je i po izvrsno dizajniram majicama, medaljama i buffovima. Torpedo Runnersi su ove godine imali 3 predsatvnice na ¼ maratona i 1 predstavnika na polumaratonu. Torpedo Runner Nikša Moretti je 21085m istrčao u vremenu 1.43.49 što je i njegov osobni najbolji rezultat na ovoj dužini. Jedan krug oko Bundeka po Savskom nasipu (ili četvrtinu marathona) su istrčale Mia Černivec, Marcella Vidmar i Slavica Bakija, Mia i Marcella utrku su završile zajedno u vremenu 59.43, a Slavica malo iza njih u vremenu 1.02.21.

Dan nakon Grawe Noćnog Marathona, u nedjelju 29.8.2021. održane su i utrke u sklopu manifestacije Vertikalno Lice Platka, Laganini10ica na 10,95 km i Izazovna 25ica na 25 km. Na izazovnoj, duljoj stazi okušala se Torpedo Runnerica Katja Rajačić i utrku završila u vremenu 4.56.04. Na 10,95 km takmičilo se petero Torpedo Runnersa od kojih je najbrža bila Andrea Tuđa sa vremenom 1.02.44. Apsolutni pobjednik utrke na 25 km na Platku bio je Vanja Tintor (3.17.55), a one na 10.95km Luka Nedeljković (46.08). Vremenski uvjeti su bili izrazito nepovoljni – hladna kiša je pomalo iznenadila trkače s obzirom na dugi period trčanja i utrka po toplom i suhom vremenu.

Od danas se zahuktava jesenska sezona utrka na kojima će se provjeravati forma nakon ljetnih priprema (nekoliko utrka u istom vikendu) na kojima sudjeluju članice i članovi Torpedo Runnersa, a to su: Učka Trail, 100 milja Istre i Papuk Happy Trail. Svim sudionicima želimo puno sreće! Glavne cestovne utrke sezone na kojima će se trčati polumaratoni i maratoni su pak Zagrebački Marathon 10.10. te Ljubljanski Marathon 24.10.2021.