Categories
Aktualno

Torpedosi na postolju i ovogodišnjeg izdanja Kostrena mountain traila

Jučerašnji dan Torpedo Runnersi nisu iskoristili samo za sudjelovanje na četvrtom izdanju međunarodne utrke Kostrena Mountain Traila, već za zabavu, druženje, dugo ispijanje kave te solarno napajanje. Smijeha i zadovoljstva nije nedostajalo, posebice zbog rezultata naših trkača. Ana Mihalić nastavlja nizati uspjehe. Utrku od 20 km sa 830m uspona završila je za 2:02:23, na trećem mjestu u poretku žena, a druga u kategoriji ŽS. Dva ista kruga u Kostreni, sa startom i ciljem na velikom parkiralištu u Sv. Luciji, trčala je i naša Katja Rajačić koja je u kategoriji Ž35 bila treća, dok je Gordan Deluka istu ovu utrku završio odličnim rezultatom od 2:07:21, kojim je na postolju, u kategoriji M50, zauzeo drugo mjesto. Na utrci od 20 km slavio je i naš trener Pavle Kruljac koji je ukupno bio treći, a drugi u kategoriji.

Na postolju utrke na 10 km i 440m uspona bile su Doroteja Vlah, druga u kategoriji ŽS, ujedno četvrta žena ukupno, i Veronika Brčić, u kategoriji Ž50, što su odlični rezultati, s obzirom da je na startu bilo 220 natjecatelja iz Austrije, Francuske, Njemačke, Filipina, Rumunjske, Slovenije, Španjolske, Ukrajine, Velike Britanije i Hrvatske. Ova utrka boduje se za “ITRA National league”, državnu trail ligu pod okriljem krovne svjetske organizacije trail trčanja.

Dodajmo i kako su Torpedosi jučer ustanovili novu kategoriju nagrada, tzv. „drvenu- zamalo postolje“ koju je slavodobitnica Veronika Brčić svečano uručila Ljiljani Kamber za 4. mjesto u kategoriji Ž50 i Ivani Morić, također za 4. mjesto u kategoriji Ž35.

Utrka na 10 km u Kostreni bila je prva službena na kojoj je Andrej Đurić branio boje Torpedo Runnersa. Uz sve navedene trčali su i Emanuel Ivković, Alaksandra Deluka Tibljaš, Ante Tibljaš i Miroslav Rajak, dok je Maria Vlacich imala ulogu „metle“.

Bio je ovo odličan dan za sve Torpedose koji su jučer u Kostreni svjedočili mnoštvu pozitivne energije, kao i osmjehu naše Katje na postolju, što u službenom dijelu programa nikada do sada nije viđeno. Sve je to okom kamere zabilježio Marino Franušić, sada već i službeno, naš fotoreporter koji nas je i u Kostreni zaskočio kada smo mu se najmanje nadali; da ne kažemo gotovo nikako, s obzirom da je prethodnu noć proveo na koncertu u Pogonu kulture i to do ranih jutarnjih sati.

Podsjetimo kako je na utrci od 20 km među ženama prva bila Marina Juranić, druga Vana Čargonja, a treća naša Ana Mihalić, dok je među muškarcima prvi bio Luka Nedeljković, drugi Igor Horvat, a treći naš trener Pavle Kruljac.

Na utrci od 10 kilometara pobjedu je odnijela Inga Jurić, druga je bila Iva Tomić Smojver, a treća Dorotea Kutlesa, dok je prvi među muškarcima bio Robert Kišerlovski, drugi Davor Varga, a treći Britanac Simon Neal.

Čestitke svima, a posebno onima koji su jučer osvojili dvije medalje, pa makar i drvene!