Categories
Aktualno

TRK – UTRKA RIJEČKIM ULICAMA

Krajem listopada prošle godine, po prvi put se održao Trk – orijentacijska utrka ulicama grada Rijeke. Nešto novo i zanimljivo, drukčije, izazovno…bili su to dojmovi trkača koji su podržali trud autora i idejnog začetnika utrke, Marina Franušića i njegove male ali vrijedne ekipe Torpedo Runnersa. Cilj Trka je druženje, promocija sporta i rekreacije te nadasve pozitivna energija za sve sudionike, bilo da su oni trkači ili ne.

Nakon prvog izdanja na Kantridi i drugog na Vežici, treće izdanje orijentacijske utrke Trk održalo se danas na novoj, pomalo zahtjevnijoj lokaciji. Sve popularniji urbani treking preselio je na sjever grada, na ulice i šumske putove Drenove.

Novost današnje utrke bio je start s vremenskim razmakom gdje se, netom prije početka, nasumičnim odabirom odredila startna lista prema kojoj su trkači kretali svakih 15 sekundi.

Ovisno o odabranom putu do dvije kontrolne točke za registraciju (Streljana i lovačka kuća Lubanj), dužina staze za većinu trkača bila je između 7 do 9 kilometara.

Dvije trkačice odlučile su bolje upoznati Drenovu te ljepotu prirode i zelenila šume pa su utrku završile nakon odrađenih preko 14 kilometara. Cure, svaka čast, svojim dolaskom na cilj uljepšale ste današnji Trk.