Categories
Aktualno

U STUDENOM TORPEDO RUNNERSI AKTIVNI OD UTRKA DO EKOLOŠKIH AKCIJA

Na završetku jesenske sezone članovi Sportsko-rekreativne udruge Torpedo Runners nastupili su na raznim utrkama – što cestovnim što trail, a stigli su i prvi puta organizirati ekološko-trkačku akciju u Rijeci.

Aktivnosti u studenom su započele 6. studenog kada je veći broj članova Udruge samostalno ili u timovima trčao na 1. kolu 18. Zimske lige Igor Malešević ujedno i 7. memorijalnoj utrci Dejana Ljubasa koja se održala u Kostreni. Vrlo uspješan na toj utrci bio je Damjan Dabović sa osvojenim 4. mjestom apsolutno odnosno 3. mjestom kada se uračuna hendikep (godine). Damjan je stazu u dužini 6.5 km istrčao u vremenu 23.58 min. Najbrža članica Torpedo Runnersa na istoj utrci bila je Zorica Andrić sa rezultatom 33.15 min.

Dan kasnije, u nedjelju 7. studenog, Torpedo Runnersi su u velikom broju sudjelovali na tradicionalnom 10. Zagrebačkom noćnom ceneru. Ove se godine, nakon što je 2020. godine utrka održana virtualno, utrka održavala „u živo“, a cilj, start, pozornica, svlačionice i sve drugo što trkačima treba bilo je smješteno na Trgu Bana Jelačića. Zagrebački Cener je utrka organizirana od trkača za trkače što se vidi po brojnim detaljima i zbog čega je izrazito popularna pa je tako ove godine privukla više od 2000 trkača. Najbrža Torpedo Runnersica bila je Veronika Brčić koja je 10 km istrčala za 53.02 min, a najbrži Torpedo Runners Nikša Moretti sa rezultatom 44.56 min. Apsolutni pobjednik utrke je Mitja Krevs iz Slovenije (30.24 min) dok je u ženskoj konkurenciji najbrža bilaTea Faber iz AK Dubrovnik, ovogodišnja državna prvakinja u maratonu, koja je utrku istrčala za 35.43 min.

Vikend 13. – 14. studeni 2021. bio je rezerviran za utrku Malinska Trail te za ekološko-trkačku akciju u Harteri u Rijeci.

Malinska Trail je utrka iz serije Kvarner Trailsa, ove se godine održala tek drugi puta, ali s obzirom na oduševljenje koje trkači pokazuju za ovu utrku i to što se broj mjesta na utrci rasprodao par dana prije utrke, vjerojatno ne i zadnji. Na Malinska Trailu bilo je moguće izabrati staze dužine 14 ili 24 km. Na dužoj stazi je ukupno sudjelovalo petero Torpedo Runnersa. Najbrža je među trkačicama bila Katja Rajačić sa rezultatom 2.42.53 sata dok je najuspješnija bila Veronika Brčić koja je sa rezultatom 3.03.31 sata zauzela 3. mjesto u kategoriji 50+. Jedini Torpedo Runners na ovoj stazi bio je Gordan Deluka koji je utrku završio u vremenu 2.31.36 sata. Pobjednici na ovoj utrci su bili Tadej Osvald iz Slovenije (1.44.53 sat) i Michela Biacca iz Italije (2.12.34 sata).

Na utrci na 14 km sudjelovalo je čak 10 trkača iz redova Torpedo Runnersa. Najbrži je bio Marino Franušić koji je utrku istrčao za 1.22.21 sat, dok su najbrže u cilj utrčale Ivana Morić i Sanja Kauzlarić u vremenu 1.28.53 sat. Pobjednici na ovoj utrci su bili Suzana Alberini iz Rijeke (1.11.03 sat) i Dražen Marelja (1.00.07 sat). I ovogodišnja serija utrka Kvarner Trails koja se održavala redom na Hahliću, Risnjaku, Učki i u konačnici u Malinskoj bila je izvrsno organizirana od strane Ad Nature i pod budnim okom Elvira Sulića.

Nedjelja, 14. studenog bila je rezervirana za „plogging“ u sklopu programa kojega su na području Vodovodne i Ružićeve ulice te Hartere organizirali članovi Udruge i MO Hartera. Plogging je kao koncept nastao u Švedskoj, a predstavlja kombinaciju trčanja i skupljanja otpada područjem kojim se trči. Torpedo Runnersi su zonu prvo protrčali, a onda u drugom prolazu i čistili. S obzirom na količinu otpadaka u ove dvije ulice nije bilo moguće trčanje i skupljanje smeća već samo ovo drugo. Sakupilo se više vreća različite vrste otpada. U akciji je sudjelovalo 20-tak članova Udruge kao i nekoliko volonterki Rijeka 2020, a akcija je pokazala veliku potrebu za ovakvim i sličnim akcijama, ali i edukacijom i osvješćivanjem građana Rijeke o kulturi stanovanja i brige za okoliš i grad u kojem žive.

U popodnevnim satima su članovi Udruge sudjelovali i u Ćakuli na temu urbanih sportova u organizaciji MO Hartera.

Trkački mjesec studeni se za Torpedo Runnerse nastavlja 2. kolom 18. Riječke Zimske lige Igor Malešević koje će se održati 21. 11.2021. u Fužinama.