Categories
Aktualno

Uz kišu i kiša odličnih rezultataTorpedo Runnersa na 29. Zagrebačkom Maratonu

29. Zagrebački Maraton se održao prvog zaista hladnog vikenda u listopadu – u nedjelju 10. listopada 2021. a moglo se birati između dužine od 10 km, polumaraton (21.095 m) ili trčanje „kraljevske“ trkačke discipline – maratona (42.195 m). Nakon jednogodišnje pauze na utrci u Zagrebu se okupilo preko 2200 trkača i trkačica, 386 na maratonu, 1217 na polumaratonu i 649 na utrci na 10 km.

Zagrebački Maraton je najveća hrvatska cestovna utrka po broju sudionika, a kako je ove godine utrka bila i državno prvenstvo u maratonu na njoj su se okupili najbolji hrvatski dugoprugaši. Nakon puno godina ove su godine pobjednici i u ženskoj i u muškoj konkurenciji bili hrvatski trkači – maraton su najbrže istrčali Ivan Dračar u vremenu 2.24.30 sata i Tea Faber 2.51.17 sata čime su postali državni prvaci za 2021. godinu u maratonu. Drugo i trećeplasirana natjecateljica su Silvia Šimunović (2.54.40 sata) i Ines Jozić (3.00.36 sata), a drugi i treći na državnom prvenstvu u muškoj konkurenciji su Petar Bratulić (2.26.32 sata) i KristijanRubinić (2.31.44 sata). I u polumaratonu je u ženskoj konkurenciji prvo mjesto zauzela domaća trkačica – olimpijka Bojana Bjeljac sa rezultatom 1.12.04 sat dok je u muškoj konkurenciji polumaratona pobijedio trkač iz Kenije – Samuel Koech sa vremenom 1.04.55 sat. Ovogodišnje izdanje Zagrebačkog Maratona ponudilo je trkačima izmijenjenu stazu sa usponima kojih na dosadašnjoj trasi do Dubrave nije bilo i sa dva različita kruga od cca 21 km za maratonce što im je sigurno psihički olakšalo trčanje jer maraton je koliko fizička toliko i mentalna trkačka disciplina. Usprkos hladnoći i hladnoj kiši u drugom dijelu maratonske utrke nova trasa se pokazala kao izuzetno dobro prihvaćena od svih trkača.

Trčeći u društvu olimpijaca i državnih prvaka i trkači Torpedo Runnersa su bili izrazito uspješni. Svi koji su nastupili su i nadmašili svoje dosadašnje rezultate u pojedinim disciplinama. Maraton su trčali Jadranka Dragičević kojoj je ovo jubilarni 5. istrčani maraton i Kristijan Samaržija kojemu je ovo prvi službeni maraton. Kristijan je dužinu od 42.195 metara istrčao u vremenu 3.45.07 sata dok je Jadranka postigla svoje najbolje osobno vrijeme – trkačkim rječnikom PB (personal best) i istrčala maraton u vremenu 4.21.22 sata.

Na utrci je nastupilo više trkača i trkačica iz redova Torpedo Runnersa u polumaratonskoj konkurenciji, a svi su istrčali svoje osobne rekorde.

Najbrža apsolutno bila je Andrea Tuđa sa vremenom 1.36.23 sat. Najbrži u muškoj konkurenciji bio je Nikša Moreti sa vremenom 1.42.45 sat, drugi Petar Đurić sa vremenom 1.48.03 sat. Drugo mjesto u ženskoj konkurenciji odnjela je Ivana Morić sa vremenom 1.54.08 sat dok treće mjesto među Torpedo Runnericama gotovo dijele Renata Okretič i Sanja Kauzlarić koje su utrku završile sa 18 sekundi razlike. Brža je bila Renata sa vremenom 1.56.53 sat dok je Sanja polumaraton istrčala u vremenu 1.57.11 sat. Slavica Bakija je također ostvarila svoj PB i utrku završila za 2.06.38 sata. Čestitke svima!

Na utrci na 10 km sudjelovale su dvije trkačice članice Torpedo Runnersa – Vanessa Glavina i Tamara Despotović koje su zajedno utrčale u cilj za 1.11.08 sat.

Veselimo se sljedećoj velikoj utrci na koju se sprema veći broj Torpedo Runnersa – Ljubljanski Marathon, krajem ovoga mjeseca.