Categories
Aktualno

Više od 400 “torpedo” kilometara u Proljetnoj ligi

Nedavno završena virtualna Proljetna liga još je jednom pokazala da trčanje može istovremeno biti zabavno i kompetitivno, rekreativno i natjecateljsko, cestovno i trail, na kratke i na duge staze…, ma zapravo po mjeri baš svakog pojedinca.

I ovog puta odličnu trkačku zabavu organizirali su 3sporta u suradnji s Urtka.com, a opet se odazvao veliki broj ljubitelja trčanja  iz cijele Hrvatske, ali i inozemstva, pa tako i Jelena Cvitanić Herak, Damir Bukša, Ana Iskra, Diana Kaurić, Bojana Kukec, Ljiljana Mamić, Davorka Peran, Lovro Peran, Vanja Pleše te Barbara Zaspan iz Športsko rekreativne udruge “Torpedo Runners”.

Oni su tijekom četiri kola ukupno zabilježili 412,35 prijeđenih kilometara. I dok su neki trčali isključivo u rekreativnoj kategoriji, nekoliko se “torpedosa”  okušalo i u natjecateljskoj. Zapravo Diana Kaurić sva je četiri kola lige trčala u natjecateljskoj kategoriji i to dva polumaratona te po jednu utrku na 10 i 5 kilometara.

Ilustracija by Nik Titanik

Tako je u 1. kolu sudjelovala u utrci na 10 kilometara i s vremenom 0:49:11 osvojila 4. mjesto u ženskoj konkurenciji, dok je Ljiljana Mamić (0:50:15) tom prilikom zauzela 6. mjesto u ženskoj kategoriji.

U 2. kolu Kaurić je trčala polumaraton (1:53:06) i zauzela 5. mjesto u ženskoj kategoriji, a Bojana Kukec natjecala se u utrci na 10 kilometara (1:16:26) i zauzela 78. mjesto u ženskoj kategoriji.

Polumataronska duljina (21,1 km) bila je izbor Diane Kaurić i u 3. kolu lige u kojem je rezultatom 1:54:32 zauzela 3. mjesto. Vanja Pleše utrkivala se na 5 km i vremenom 0:26:51 zauzela 32. mjesto u ženskoj konkurenciji , dok je Bojana Kukec utrku na 10 km završila za 1:16:30 i zauzela 90. mjesto u ženskoj kategoriji.

U posljednjem kolu lige u natjecateljskoj kategoriji sudjelovala je samo Diana Kaurić te je na utrci na 5 km vremenom 0:24:18 zauzela visoko 2. mjesto u ženskoj konkurenciji.

U ligi je sudjelovalo više 2.700 trkača koji su nakon plavo-zelene (morsko-kontinentalne) podjele u prethodnim izdanjima liga u organizaciji 3sporta, ovaj put bili podijeljeni u četiri plemena  – čudnovati slušači, divovski svejedi, šumski urlikavci i petoprsti ljenivci. Torpedo Runnersi ovaj su put izabrali čudnovate slušače i divovske svejede, a pobjednici Proljetne lige 2021. su čudnovati slušači iza kojih slijede šumski urlikavci, divovski svejedi te petoprsti ljenivci.